.

* לשדרג את התקשורת ומערכות היחסים שלך בכל התחומים *
זוגיות, הורות, משפחה, עסקים, שותפים, עובדים, לקוחות, נותני-שירות

* לבנות קשר של אמון, קרבה, הבנה, שיתוף פעולה ותקשורת טובה *
מבלי לוותר על עצמך ומבלי לבטל את הצד השני


נעים לחיות ביחד!

סדנת היכרות עם תקשורת מקרבת שתלמד אותך:


איך לעבור משיפוטים, האשמות, טענות, ויכוחים, משחקי-כוח ומלחמות-אגו בתקשורת ומערכות יחסים
לאמון, קרבה, הבנה, שיתוף-פעולה ותקשורת טובה, בלי לוותר על עצמך ומבלי לבטל את הצד השני

יום שישי, 6.2.2015, 9:30-13:00

בהנחיית: יעל ארבל

במערכות יחסים צריך לדעת לוותר - נכון?

כשחיים כמשפחה אי אפשר לקבל את כל מה שרוצים - נכון?

בויכוחים תמיד יש מישהו שמנצח ומישהו שהוא אשם - נכון?

לא נכון!

זה לא חייב להיות כך.

מערכות יחסים קרובות, תומכות, צומחות, דיאלוגיות, הן בהישג ידך.

איך עושים את זה?

משנים את אופן התקשורת שלך - עם עצמך ועם האחרים וחווים הקלה ושחרור פנימיים, ושינוי מיידי באופן שבו העולם ואנשים אחרים מתייחסים ומגיבים אליך

בקיצור - עוברים לחשוב ולחיות תקשורת מקרבת


מה זה תקשורת מקרבת ואיך זה יכול לעזור לך?

תקשורת מקרבת היא דרך ליצירת תקשורת טובה עם אנשים אחרים שמבוססת על יצירת אמון ודיאלוג ומאפשרת להגיע להבנה, קרבה ושיתוף-פעולה גם במקומות שנראים לכאורה מתנגשים, מתוחים ובלתי אפשריים לפתרון.

תקשורת מקרבת היא גם דרך חשיבה ודרך חיים המאפשרת ליצור עומק וקרבה בתוך מערכות יחסים קרובות ועם אנשים זרים ביחד עם חופש, עצמאות ובחירה.

תקשורת מקרבת נקראת גם תקשורת לא-אלימה, Nonviolent Communication
והיא הומצאה על-ידי דר' מרשאל רוזנברג, ובהשראת מהטמה גאנדי ומרטין לותר-קינג אבות האי-אלימות.


שלום לך,

שמי יעל ארבל
אני מנחה, מטפלת ומגשרת בתקשורת מקרבת מזה 9 שנים.
ואני מלמדת אנשים ליצור מערכות יחסים קרובות ותומכות בכל מעגלי החיים - במשפחה, בעבודה, במערכות היחסים עם כסף וזמן, ובמערכת היחסים החשובה ביותר - עם עצמם.

כשהייתי בת 26 חזרתי מטיול ארוך וקסום בחו"ל ונפלתי לתקופת השפל הארוכה והכואבת בחיי. חוויתי נפילת אנרגיות, דכדוך, שקיעה הדרגתית, בודדתי את עצמי חברתית, הדפתי נסיונות עזרה ושקעתי בייאוש ובמחשבות עגומות.

בשלב כלשהו הרגשתי שאני מתדרדרת לתהום, והבנתי, שאם אני רוצה לצאת ממנה עליי לצאת ולחפש את הסיבות שהביאו אותי למצב הזה ולעשות משהו אקטיבי כדי לצאת מזה.

18 שנים חלפו מאז. מהן שבע שנים שהקדשתי באופן מרוכז ובלעדי לריפוי האישי שלי, להחלמה ולצמיחה מתוך אותה תקופת שפל. בשבע השנים האלו קילפתי לאט ובעדינות רבה את כל הקליפות הרגשיות שהעליתי על עצמי במשך שנים, של דפוסים והרגליים חשיבתיים, רגשיים והתנהגותיים שגרמו לי להתרחק מעצמי וממי שאני ולשכוח מה חשוב לי באמת ומה החלומות שלי. 

צעד אחר צעד השלתי מעליי בושה, הסתרה, רגשות-אשמה, דימוי-עצמי נמוך, מעטה של ציניות וביקורתיות, פרפקציוניזם, וורקוהוליות, קושי לסמוך על אנשים, ובטח שכחתי משהו.

ובמקביל למדתי והתחברתי לעצמי, למה שחשוב לי באמת, למדתי להבין ולבטא את האמת שלי ולהפסיק לוותר על עצמי, למדתי להקשיב ללב שלי וללכת בעקבותיו, ולעשות בחירות שנכונות לי, וללכת איתן גם אם הן הביאו איתן חששות ופחד וחוסר וודאות. ולמדתי ואני עדיין לומדת את דרכי אל החופש האמיתי, אל השקט הפנימי, אל  הקרבה העמוקה אל האנשים הקרובים אליי ולאנשים בכלל, ואל השמחה הפנימית והחיים האמיתיים שאינם תלויים בדבר.

את תקשורת מקרבת פגשתי לפני 9 שנים, כשכבר הייתי עמוק בתוך תהליך הריפוי והצמיחה שלי ואיתה גיליתי את תפישת העולם המקרבת (תפיסת האי-אלימות), שחיפשתי כל השנים הללו ולא ידעתי לקרוא לה בשם. תקשורת מקרבת העלתה מתוכי את האהבה הגדולה שלי לאנשים, לתהליכי צמיחה, החזירה לי את האמון בטוב וביופי האנושי ובטבעם המיטיב מיסודו של בני-האנוש.

ואז גם מצאתי את הייעוד שלי – להדריך וללוות, לטפל, לגשר ולהנחות אנשים ליצירת חיבור, קרבה, אמון, הקשבה ועומק במערכות היחסים בחייהם ובראש ובראשונה במערכת היחסים עם עצמם דרך תפישת העולם והכלים של תקשורת מקרבת.

אני מאמינה שמערכות היחסים הקרובות שלנו, ובראשן המשפחה, הזוגיות וההורות, הם בסיס חשוב לשני תהליכים הכי חשובים בחיי כולנו:

1. תהליך ההתפתחות האישית שלנו - מערכות היחסים שלנו עם העולם, דרך הרגעים הקסומים והאתגרים שבהן, יוצרות לנו באופן יומיומי הזדמנות אדירה לצמיחה, ללמידה ולהפיכתנו לאנשים מודעים, שלווים ושמחים יותר. שיש להם ביטחון עצמי וחוסן פנימי. 

2. תהליך חיפוש ומציאת המשמעות, הייעוד, החופש והמימוש העצמי שלנו - כאשר אנחנו חווים קבלה, נראות ותמיכה אמיתית מהסביבה הקרובה שלנו, קל לנו יותר לפנות זמן ומשאבים פנימיים למציאת המשמעות, הייעוד והחופש האמיתי ללכת עם הלב שלנו, להיות מי שאנחנו באמת, ולעשות את מה שחשוב לנו.

אני שמחה ומודה על ההזדמנות שניתנת לי ללוות נשים וגברים בצמתים חשובים בחייהם, במצבים מאתגרים וקונפליקטים, או בשעה של התלבטויות ודילמות אישיות או משפחתיות, ולעזור להם לצאת מהמקומות המאתגרים או התקועים ולהניע שינוי בחייהם, בחיי המשפחה או העסקים שלהם. ואשמח לעשות גם לכם בכך.

אני מתמחה בעבודה עם אנשים דרך התקשורת המילולית שלהן, ועוזרת להם לעשות שינויים עצומים ומרחיקי לכת בחשיבה, ברגש ובהתנהגות שלהם, וביחסים שלהם עם עצמם ועם העולם, לא בהתבסס על יצירת חזון גדול, מטרות ומשימות, אלא על ידי הכנסת שינויים קטנים ועקביים בהתנהלות ובתקשורת ביומיום.

התוצאה היא - התנהלות זורמת, חלקה וכייפית יותר במשפחה ובעבודה, תחושה של חיבור עצמי, חופש, שקט פנימי, ביטחון עצמי, מיקוד, תחושת ערך, משמעות ואהבה עצמית, ביחד עם תחושה של לכידות משפחתית, ורגעים קסומים שהולכים ומתרבים של ביחד משפחתי. כל זה בעזרת התייחסות חדשה למצבים יומיומיים שממילא קורים במציאות, ויצירת שינוי משמעותי בתוך זמן קצר, ושלוקח מעט מאוד זמן, מאמץ ואנרגיות ליישם אותו.

אני מזמינה אותך לסדנה ייחודית בתקשורת מקרבת,
שתשנה את כל ההתייחסות שלך למערכות היחסים בחייך,
ותיתן לך הבנה איך אפשר לחיות ביחד בטוב
ולשמור על תחושת החופש והחיבור
ומבלי שזה יבוא על חשבון אף אחד


מה לומדים בסדנה?

מה בתקשורת שלך גורם לאדם אחר לסגור את האוזניים, להיאטם ולא להסכים להקשיב לך?

איך להגיד את האמת שלך או משהו שמפריע לך לאדם אחר באופן שהוא יוכל להקשיב ולשתף פעולה?

מה לעשות בזמן שוויכוח מתחיל להתלקח כדי לעצור אותו בזמן ולא להרחיב ולהעמיק אותו

איך לטפל בכעס על אדם אחר באופן שייצור הקלה ושקט בתוכך

איך לטפל בהתלבטויות ובדילמות שמטרידות אותך מבלי לוותר על אף צד?

ונלמד מדוגמאות של סיטואציות מחיי היום-יום של המשתתפים (ושל כולנו),
איך לקחת מצב שיוצר מתח והתלקחות ולהפוך אותו למקום של הבנה וקרבה

למי מתאימה הסדנה?

היא מתאימה לך אם אתה או את:

מחפשת להעמיק בחייך ובמערכות היחסים שלך תחושה של חיבור, דיבור אמת, הקשבה עמוקה, קרבה, אינטימיות, התלהבות, שמחה ותחושת שותפות וביחד

חווה תהליך איטי של שחיקה במערכות היחסים הקרובות בחייך והיית רוצה לבנות משהו חדש במערכת היחסים שלך גם אם הצד השני לא משתף פעולה.

יש לך דילמה או התלבטות אישית או עסקית שקשורה גם לאדם אחר והיית רוצה להבין מה חשוב לך ומה נכון לך לעשות ואיך לעשות את זה מבלי לפגוע באדם אחר ומבלי לוותר על מה שחשוב לך

נמאס לך לחיות מתוך אילוצים והיית רוצה להפסיק להתנהל מתוך שיקולים של "צריך", "לא נעים", "מה יגידו" ולחיות מתוך חופש פנימי ומשמעות

מבינה שתקשורת טובה עם עצמך ומערכות יחסים תומכות הם הבסיס החשוב ביותר לבריאותך הרגשית ולהצלחתך בכל תחום בחייך

יש לך דפוס תקשורת שמכאיב לך והיית רוצה לטפל בו. כמו - תוקפנות, נטייה לכעוס ולהאשים ולאחר מכן להצטער על כך, פעולה מתוך רגשות אשמה, ויתור עצמי, ביישנות ופחד קהל וכד'.

יש לך רצון לפרוץ דרך בחייך, לפעול מתוך האמת והאותנטיות שלך, לחיות בשלום עם עצמך, וליצור איזון, רגיעה ושקט פנימי

עוסקת במקצוע אימון או טיפול ורוצה להרחיב את ארגז הכלים שלך ואת יכולותייך לעזור לאנשים אחרים.

איפה מתקיימת הסדנה?

בתל-אביב, מכון מופת, רח' שושנה פרסיץ 15. צמוד למכללת לוינסקי.
יש תחבורה ציבורית נוחה
ולמגיעים ברכב חניה בשפע ובחינם בחניון הצמוד למכון מופ"ת.

סדר יום לסדנה

9:00 - התכנסות
מתכנסים לשתיה חמה וכיבוד קל, ולמפגש עם אנשים חדשים. נחים ומתרגעים לקראת הסדנה.

9:30 - חלק ראשון - למידה וחוויה
נצלול לתוך היכרות קצרה ועמוקה עם תקשורת מקרבת ואתן לך את הסודות והטכניקות הבסיסיות לשדרוג התקשורת ומערכות היחסים שלך. ננתח דוגמאות וסיטואציות שונות מחיי היום-יום של כולנו ואיך אפשר להפוך אותן להצלחה. בסוף חלק זה אתן לך פרטים שייאפשרו לך ללמוד ולתרגל תקשורת מקרבת.

12:00 - חלק שני - שאלות, תשובות ודוגמאות
תוכלי לשאול אותי כל שאלה בנוגע לתקשורת ולמערכות יחסים בכל התחומים ואשמח לענות ככל שהזמן ייאפשר.


מהי ההשקעה בסדנה?

 

מתוך האהבה שלי לאנשים ולתקשורת מקרבת והרצון שלי לאפשר לכל מי שחפץ בכך להיחשף ולהיעזר בגישה ששינתה את חיי מהקצה אל הקצה, ההשקעה בסדנה זו שווה לכל כיס.


ההשקעה שלך היא 150115 ש"ח ליחיד או 300 155 ש"ח לזוג
כדאי ומומלץ להגיע עם חבר/ה או בן-בת זוג


מצוין, נעים, זורם, מחכים, מסודר, מומחש

אין מילים על הנתינה האינסופית שלך, את מדהימה אותי כל פעם מחדש!!!

ההרשמה המוקדמת פתוחה

כדי לשריין מקום לסדנה יש למלא פרטים כאן בטופס
ולעבור לעמוד התשלום המאובטח

"אין מילים בהן אוכל לבחור כדי להודות לך על כל מה שעשית בשבילי. אולי את לא יודעת, אבל כשאת עובדת, את מנקה, את מטפלת באנשים ואפילו כשאת ישנה, יש עוד אנשים ואני בטוחה שיש הרבה ואני ביניהם, שקמים כל בוקר לעולם טוב יותר, לעתיד מלא בתקוות חדשות, ממוקדים, מתלבטים גם אבל בדרך להגשמה אישית והכל הודות להדרכה, לליווי הצמוד שלך. רק בשמי אני אוכל להעיד על שינויים מדהימים שמשפיעים לא רק בי אלא גם באנשים קרובים אלי. אני מחמיאה לך, אני מודה לך, אני מורידה בפנייך את הכובע"

יעל היקרה שלום,
רציתי שוב להודות לך על המתנה הנפלאה שהענקת לי – הזמן שהקדשת לי, ההקשבה והעזרה המעשית במציאת הדרך שלי לקבל את ההחלטה הנכונה עבורי. לאחר שיחתנו שיתפתי את בן זוגי בעיקרי השיחה, וביחד הגענו להחלטה משותפת שמתאימה לשנינו. אני מרגישה בהירות והקלה גדולה, והכרת הטוב כלפייך, שעזרת לי למצוא את הדרך שמתאימה לי ולצרכים שלי.

בהוקרה והערכה רבה,

ש.

"נכנסתי ונסחפתי. פתאום הבנתי מה קורה איתי. כל ההתלבטויות, התסכולים, המרמור, הדריכה במקום, הרצון לשנות, לחיות אחרת, לעבוד במקום אחר, לגדול, להתפתח, להבין, להיות מוארת, להשתנות. לפתוח את העיניים ולגלות את עצמי. לגלות אותי. לראות מה אני רוצה, מה אני אוהבת, מה אני חושבת. לא מה הסביבה רוצה בשבילי. אלא מה אני רוצה. ואז לאט לאט, עם הזמן, זה התחיל. השינוי התחיל. כן כן, זה קורה ממש עכשיו, ברגעים אלו"

תרגול תקשורת מקרבת מראה לאנשים איך ליצור שלום בתוך עצמם
ובאותו זמן איך ליצור קשרים עם אחרים
שמאפשרים לנתינה מלאת חמלה להתרחש באופן טבעי

דר' מרשאל רוזנברג - ממציא תקשורת מקרבת

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.