מתנה לשבועות

שבועות בעיניי הוא חג מקסים. חג משפחתי, קייצי, קליל וכייפי.
שבועות הוא גם חג האסיף וחג הביכורים. החג, שבו היו נוהגים לאסוף ולקצור את היבולים הראשונים מהשדות והפרדסים, ולהביא אותם בחגיגיות אל בית המקדש כמתנה.

ובחג הזה אני רוצה להזמין אתכם לתת לעצמכם ולילדים ולמשפחה שלכם מתנה. את המתנה הזאת אי אפשר לרכוש בכסף או בתלושי חג. היא לא קשורה לאטרקציות ולמקומות בילוי למיניהם. את המתנה הזאת אפילו אי אפשר לראות.

אבל אפשר להרגיש אותה.
והיא אחראית לקשר, לתחושת קרבה ומשמעות.

המתנה המדהימה ביותר שתוכלו לתת למשפחה שלכם היא נוכחות חדשה בקשר שלכם – נוכחות מקרבת.
בנוכחות הזאת אתם מוזמנים להקשבה אמיתית מהלב, כזאת הקשבה שאין בה חתירה לפתרון מיידי או לעצות או הכרח לתת תשובה מיידית לכל בכי, תסכול, קושי או כאב שעולים. במקום זה יש שם פשוט נוכחות קשובה אמפתית ומלאה. וניסיון אמיתי להכיר את האדם השני באופן מלא והרבה מעבר למלים הנאמרות.

בנוכחות הזאת אתם מוזמנים גם לביטוי עצמי מהלב, כזה ביטוי שאין בו רק תכליתיות פונקציונלית אלא כזה שחושף משהו מהאמת שלכם, באופן שיש בו פגיעות.

אחד הרכיבים החשובים ביותר של הנוכחות הזאת קשור במוכנות להיות בפגיעות ולבטא אותה. כן, גם, ובייחוד מול בני-הזוג והילדים שלנו. וגם במוכנות לאפשר לילדים שלנו להתנסות בלהיות פגיעים גם בלי שיש עדיין פתרון נראה לעין לקושי שלהם ועל אף שזה בכלל לא פשוט להיות במקום של פגיעות.

בהרצאתה ב-TED, "הכוח של פגיעות" מדברת ברין בראון על האנשים שיש להם תחושה של ערך גבוה, אלו שחיים באופן קבוע בתחושה חזקה של אהבה ושייכות. אותם אנשים, שהיינו רוצים שהילדים שלנו יגדלו להיות כאלו. היא מתארת מחקר שערכה אודות האנשים האלו והמשותף להם. יש להם כמה דברים משותפים, אבל אחד משמעותי הוא – היכולת להעמיד את עצמם בפגיעות, ולהיות פגיעים.

מזמינה אתכם לצפות בהרצאה המלאה שלה – הכוח של פגיעות – ברין בראון

הנה כמה משפטים מתוך ההרצאה:
"אנחנו מנסים לשפר עד לשלמות את ילדינו הרשו לי לספר לכם מה אנחנו חושבים על הילדים שלנו – מובנית בהם היכולת להתמודד עם קושי מהרגע שהם נולדים וכאשר אתם מרימים את התינוקת המושלמת הזו בידיכם תפקידנו הוא לא לומר "הביטו בה, היא מושלמת – התפקיד שלנו הוא לשמור עליה מושלמת – לדאוג שהיא תגיע לקבוצת הטניס עד כיתה ה' ולאוניברסיטה עד כיתה ז'" זה לא תפקידנו. התפקיד שלנו הוא להביט בה ולומר לה "את יודעת מה? את לא מושלמת, ויש בך מוכנות להתמודדות עם קושי וביחד עם זה את ראויה להרגיש נאהבת ושייכת". זה התפקיד שלנו."

ובאותו הקשר, בשבוע הבא אני עומדת להשתתף כמנחה בכנס אינטרנטי ייחודי "דרך הרגשות", שכל כולו עוסק בנושא של רגשות. אני הולכת להעביר שם הדרכה בשם – מצפן הרגשותאיך להשתמש ברגשות לצורך הגשמת יעדים.

מצפן הוא מכשיר קטן שמראה לנו את הכיוון ויודע לדייק לנו את הדרך כשאנחנו סוטים ממנה. אם נשתמש בו, נוכל להגיע בעזרתו לכל יעד שנבחר בדרך הקצרה ביותר. בדיוק באותו אופן פועל המנגנון הרגשי שלנו, שיודע לשמש לנו כמצפן פנימי להגיע לכל יעד שנבחר, אם אנחנו יודעים איך להשתמש בו לשם כך.

בהדרכה נדבר על –

  • מה זה צורך ולמה הוא חשוב
  • על הקשר העוצמתי שבין רגשות וצרכים
  • איך לנהל רגשות בעזרת חיבור לצרכים
  • איך להשתמש ברגשות לצורך הגשמת כל יעד שנבחר

ההשתתפות בכנס "דרך הרגשות" היא בחינם, שלושה ימים של תוכן איכותי בנושא סופר חשוב.
9.6 עד 11.6. ההדרכה שלי בכנס מתקיימת ביום שלישי, 10.6. בשעה 11:00-12:30.

לקבלת הפרטים, התוכניה ולהרשמה –
לחצו על הקישור הזה להרשמה לכנס דרך הרגשות

אשמח לראות אתכם בכנס ובהדרכה שלי,
להתראות,
יעל ארבל

יש לכם שאלה? רוצים להגיב ולשתף? - מוזמנים בשמחה!

הצעות מיוחדות - הצעות מיוחדות - הצעות מיוחדות
====================================================
רוצים לשפר את מערכת היחסים שלכם עם זמן, להספיק המון בעבודה ולא על חשבון המשפחה?
ערכת תכנון שנתי master-plan מעודכנת לשנת 2015 תעזור לכם להפוך את השנה שלכם לאפקטיבית יותר כלי ניהולי שימושי לעצמאיים ומנהלים שיעשה לכם סדר בכל הפרויקטים שלכם. לחצו כאן לפרטים ולרכישה
מחפשים לשפר את מערכת היחסים במשפחה ועם הילדים?
קורס הורות מהלב - לחוות הורות מקרבת ומשפחה רגועה, יציבה ושמחה.
עם קורס בונוס במתנה - יסודות בתקשורת מקרבת.
לחצו כאן לפרטים נוספים ולרכישה

רוצים להגיב? מוזמנים בשמחה - שלח/שלחי תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>